EARTH SOURCE MILTINUTRIENT SOLGAR

Solgar ka prodhuar shtesa ushqyese me cilësi të shkëlqyeshme që nga viti 1947.

Një ndër to është edhe “Multi-Nutrient Formula”.

Description

Përmban mbi 50 përbërës aktiv, bazën e të cilave e përbëjnë vitaminat, mineralet e celuar, antioksidantët, fitonutrientët (algat, gjëmb gomari, rrënja e xhenxhefilit, pluhuri i hudhrës, frutat e djegës të specit, tërshëra, pektinat, enzimat bimor, etj.) si dhe acidet yndyrore të pangopura.